Hakkımızda

Yüksek hızlı tren testi – İspanya

Tg Consulting firması ISO 20700 American Council of Management Consultants (CMC) sertifikalı olarak yüksek kalitede danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur. Tüm sektörlerde projeler gerçekleştirmekte olan firma aynı zamanda EBRD altında da akredite edilmiş bir firmadır. Özellikle demiryolu ve lojistik alanlarında mühendislik, danışmanlık, eğitim ve belgelendirme projelerinde yer almak üzere 2011’de Ankara’da kurulmuştur. Kurucuları, Almanya, İsviçre, Belçika ve Fransa’da demiryolu işlerinde çalışmış olup 2011 yılından beri Alman Railistics GmbH „Demiryolu ve Lojistik Danışmanlığı“ şirketinin Türkiye Bölge Müdürlüğünü yürütmektedir. 2013’ten bu yana İş güvenliği uzmanı ve ISO 9001 Kalite denetçisidir. Demiryolu ile ilgili uluslararası makale ve kitap yayınlanmanın dışında Railway Gazette Dergisinin Türkiye Bölge Temsilciliğini de yürütmekte olup 2011 yılından bu yana “TCDD’nin Yeniden Yapılanması” kapsamında TCDD‘ye ve Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne eğitimler düzenlemekte, ulusal mevzuatlar hazırlamakta ve danışmanlık yapmaktadır. Kendisi demiryolu altyapısı, demiryolu lojistiği, kombine taşımacılık, akıllı ve sürdürülebilir ulaştırma sistemleri, vagon (demiryolu araç) takip sistemi, demiryolu kalite ve emniyet yönetim sistemleri, AB ve Türk Ulaştırma Mevzuatları, Sertifikasyon ve Yetkilendirme, Serbestleştirme, fizibilite etüdü, ulaştırma ekonomisi ve tren planlama konularında uzmandır.

Eurasia Rail 2013

Tg Consulting Firmasının ana çalışma konuları ulaştırma sistemleri, lojistik merkezler, intermodal terminaller, raylı sistemler ve demiryolu ulusal mevzuat ve standartların hazırlanması ve uygulanması ile kontrolörlük projeleri olan Tg Consulting birçok projede yer almaktadır.

Gerek kamu gerekse özel firmalarla birebir çalışmakta olan Tg Consulting hizmet kalitesi gereği müşterileriyle uzun dönem çalışmayı bir prensip haline getirmiş bir firmadır. Sadece yerli projeler değil aynı zamanda AB projelerinde de uzun soluklu deneyime sahip Tg Consulting ulaştırma projelerinde güvenilir çözüm ortağınız!

Yerli ve yabancı çözüm ortaklarımızla Kalite analizleri, Emniyet Yönetim Sistemilojistik merkez kurulumu, Avrupa’dan diğer ülkelere taşımacılık konseptleri, ilgili pazar analizleri, fizibilite etütleri, proje yönetimi, kalite yönetimi, akıllı ulaşım sistemleri (vagon ve lokomotif takip sistemleri), ulaşım modellemesi, masterplan (ana plan) hazırlanması, engelsiz

Demiryolu ve Lojistik AB Projeleri

ulaşım planlama,  iş geliştirme  kapsamında danışmanlık, mühendislik alanlarında hizmet veren bir lider kuruluştur.

Türk demiryolu piyasasının serbestleştirilmesine yönelik çalışan ve yeni demiryollarının yapısının oluşmasında çok önemli katkılar veren firmamız çalışanları alt yüklenici olarak bugüne dek şu alanlarda ilklere imza atmıştır:

  1. TCDD’nin serbestleşmesi kapsamında reform projesi,
  2. Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi (ARUS) stratejik yol haritasının oluşturulması,
  3. Türkiye’de ilk demiryolu mühendisliği dergisinin DEMÜHDER tarafından çıkarılması.
  4. ArGü (ARKAS) ECM sertifikasyonu,
  5. Türkiye’nin ilk özel demiryolu tren işletmecisi olan OMSAN Lojistik’in EYS sisteminin kurulması ve DDGM’ye başvurularında teknik destek olunması,
  6. Türkiye’de ilk ve tek özel Yüksek Hızlı Tren bakım atölyesi – ECM sertifikasyonu
  7. Sektörün önde gelen firmaları Özteknik, Bozlu Holding, OMSAN Lojistik, Kale Grubu, Mars Lojistik gibi firmaların kurumsal danışmanlıklarını yürütmüştür.

Şimdiye dek sürdürdüğümüz projelerden elde ettiğimiz bilinirlik ve güvenilirlik sayesinde müşteri memnuniyeti ve proje talepleri artmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz çözümlerle hem firmalar daha az maliyetle, daha güvenilir ve daha kazançlı işler başarmakta hem de prestijlerini artırmaktadırlar.